Ձերբակալվել է ակտիվիստ Անի Նավասարդյանը, խափանման միջոցը դեռ հայտնի չէ. Փաստաբան
Հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է ակտիվստ Անի Նավասարդյանը:
«Անին որպես կասկածյալ է ներգրավված: Նրան մեղադրանք է առաջադրված քրեական օրենսգրքի 225–րդ հոդվածի 2-րդ մասով, հուլիսի 20-ին տեղի ունեցած իրադարձությունների քրգործի շրջանակներում», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ա.Նավասարդյանի փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը:
Վերջինս տեղեկացրեց, որ իր պաշտպանյալը հրաժարվել է ցուցմունք տալ:
«Հիմա, սպասում ենք, որ մեղադրանք առաջադրեն, հետո նոր խաբանման միջոցի հարցը կլուծվի: Ամենայն հավանականությամբ երկուշաբթի պարզ կլինի», - ասաց պաշտպանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցում հավաքի ժամանակ Անի Նավասարդյանը բարձրախոսով որոշակի պայմաններ էր դնում ոստիկանության առջեւ՝ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին սնունդ փոխանցելու հարցի լուծման համար: Հենց այդ օրը բախումներ եղան ոստիկանների եւ ցուցարների միջեւ:

Задержана активистка Ани Навасардян
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту массовых беспорядков на улице Хоренаци 20 июля, задержана активистка «Учредительного парламента» Ани Навасардян.
«Ани привлечена как подозреваемая. Ей предъявлено обвинение по ч.2 ст.225 Уголовного кодекса РА в рамках уголовного дела, возбужденного по факту произошедших 20 июля событий», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am ее адвокат Степан Восканян.
Он сообщил, что его подзащитная отказалась давать показания.
«Сейчас ждем, чтобы предъявили обвинение, только потом будет решен вопрос меры пресечения. По всей видимости, ситуация проясниться в понедельник», - сказал адвокат.
Напомним, во время митинга 20 июля на улице Хоренаци Ани Навасардян по громкоговорителю ставила перед полицией определенные условия для решения вопроса передачи еды членам вооруженной группы «Сасна црер», захватившей полк ППС. Именно в тот день произошли столкновения между силами полиции и демонстрантами.