Ակտիվիստ Անի Նավասարդյանը ազատ է արձակվել
Հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հուլիսի 22-ին ձերբակալված ակտիվիստ Անի Նավասարդյանը ազատ է արձակվել:
«Քննությամբ որեւէ տվյալ ձեռք չի բերվել, որ Անի Նավասարդյանը մասնակցել է զանգվածային անկարգություններին, և նրա նկատամամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպան Ստեփան Ոսկանյանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցում հավաքի ժամանակ ակտիվիստը բարձրախոսով որոշակի պայմաններ էր դնում ոստիկանության առջեւ՝ գունդը գրաված Սասնա ծռեր խմբի անդամներին սնունդ փոխանցելու հարցի լուծման համար:
Հենց այդ օրը բախումներ եղան ոստիկանների եւ ցուցարարների միջեւ, ինչի հետեւանքով շուրջ հիսուն մարդ վնասվածքներով հոսպիտալացվեց:

Освобождена активистка «Учредительного парламента» Ани Навасардян
Освобождена активистка «Учредительного парламента» Ани Навасардян, задержанная в рамках возбужденного по факту массовых беспорядков на улице Хоренаци 20 июля уголовного дела.
«В ходе следствия не получено каких-либо данных о том, что Ани Навасардян участвовала в массовых беспорядках, и уголовное преследование в ее отношении прекращено», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am ее адвокат Степан Восканян.
Напомним, во время митинга 20 июля на улице Хоренаци Ани Навасардян по громкоговорителю ставила перед полицией определенные условия для решения вопроса передачи еды членам вооруженной группы «Сасна црер», захватившей полк ППС.
Именно в тот день произошли столкновения между силами полиции и демонстрантами, в результате чего порядка 50 человек были госпитализированы с травмами различной степени тяжести.