Հրադադարի ռեժիմն առավել ինտենսիվ խախտվել է Մարտունու և Մարտակերտի ուղղություններում
Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է  շուրջ 300 կրակոց, հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР: Противник интенсивно нарушал режим перемирия в направлении Мартуни и Мартакерта
В ночь с 24 на 25 июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрировано 28 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 300 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения зафиксированы в направлении Мартуни и Мартакерта, где кроме стрелкового оружия различного калибра противник применил снайперские винтовки (20 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздержались от ответных действий и продолжали уверенно осуществлять боевое дежурство.