Գարեգին Չուքասզյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում. Սոնա Տռուզյան
ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով անհրաժեշտությւոն է առաջացել քրեական գործով մեղադրյալ «Հիմնադիր խորհրդարանի» ղեկավար Գարեգին Չուքասզյանի և մի քանի այլ անձանց մասնակցությամբ իրականացնել քննչական գործողություններ և օրենքով սահմանված կարգով ուղարկվել են ծանուցագրեր, Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Գ.Չուքասզյանը, ում նկատմամբ որպես մեղադրյալի խափանման միջոց էր ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին, չի ներկայացել վարույթն իրականացնող մարմնին։
«Պարզվել է նաև, որ նա փոխել է բնակության վայրը՝ առանց այդ մասին պատշաճ ծանուցելու նախաքննական մարմնին՝ այդպիսով խախտելով ընտրված խափանման միջոցի՝ օրենքով սահմանված պահանջները։ Դատարանի որոշմամբ մեղադրյալ Չուքասզյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում», - ասաց Ս.Տռուզյանը:

Глава "Учредительного парламента" Гарегин Чугасзян объявлен в розыск – Сона Трузян
В рамках уголовного дела, расследуемого в производстве Главного управления по расследованию особо важных дел СК Армении, возникла необходимость осуществления следственных мероприятий с участием обвиняемого по уголовному делу главы "Учредительного парламента" Гарегина Чугасзяна и нескольких других лиц. Им в установленном законом порядке направлены извещения, сообщила корреспонденту Aysor.am советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Гарегин Чугасзян, в отношении которого в качестве обвиняемого была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде, не явился в следственный орган.
«Выяснилось также, что он сменил место жительства, не известив об этом надлежащим образом орган предварительного следствия, нарушив тем самым установленные законом требования избранной меры пресечения. Решением суда в отношении обвиняемого Г.Чугасзяна в качестве меры пресечения избран арест, он объявлен в розыск», - сказала Сона Трузян.