Բիժան Զանգանե. Իրանը Հայաստան առաքվող գազի ծավալը 3 անգամ կավելացնի
Հայաստան առաքվող գազի ծավալը 3 անգամ կավելանա, իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի նավթի նախարար Բիժան Զանգանեն:
Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Իրանի նավթի նախարարն այսօր ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Լևոն Յոլյանի հետ ունեցած հանդիպումից հետո լրագրողներին տեղեկացրել է, որ 2018թ. վերջին ներկայում Հայաստան առաքվող գազի ծավալները երեք անգամ կավելանան, օրական 1 մլն խմ. հասնելով 3 միլիոնի:
Ըստ «ԻՍՆԱ»-ի՝ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը լրագրողներին ասել է, որ Թեհրանում ունեցած հանդիպման կարևորագույն թեմաներից մեկը եղել է իրանական գազը Հայաստանի տարածքով առաքելու հարցը:

Бижан Зангане: Иран увеличит объем поставляемого в Армению газа в 3 раза
Поставляемый в Армению объем газа увеличится в три раза, заявил иранский министр нефти Бижан Намдар Зангане, сообщает иранское агентство IRNA.
Как передает иранский источник, сегодня после встречи с министром энергетики и природных ресурсов Армении Левоном Йоляном иранский министр сообщил, что к концу 2018 году объемы поставляемого в настоящее время в Армению природного газа увеличатся в три раза, достигнув с 1 млн куб.м ежедневно до 3 миллионов.
Согласно агентству IRNA, министр энергетики и природных ресурсов Армении заявил журналистам, что одной из важнейших тем состоявшейся встречи был вопрос поставки иранского газа по территории Армении.