Ով և ինչպես է սնունդ փոխանցել «Սասնա ծռեր» զինված խմբավորման անդամներին. Մանրամասներ
«Սասնա ծռեր» զինված խմբավորման անդամներին հուլիսի 26-ի լուսադեմին սնունդ է մատակարարել Սարի Թաղի մի բնակիչ:
Aysor.am-ի աղբյուրը, որը չցանկացավ ներկայանալ, որոշ մանրամասներ ներկայացրեց սննդի փոխանցման գործընթացից, ինչի ականատեսն է եղել:
Նրա խոսքով, Սարի Թաղի մոտ 50 տարեկան Արթուր անունով մի բնակիչ ցանկություն հայտնեց սնունդով ապահովել «Սասնա ծռեր» զինված խմբավորման անդամներին:
Նա կտրականապես հերքեց տարածված տեղեկությունը, թե տղամարդը ճեղքել է ոստիկանական արգելապատնեշը, իսկ իրավապահները կրակ են բացել մեքենայի ուղղությամբ:
«Նման բան չի եղել: Ըստ ամենայնի, ոստիկանությունը ուղակի չի խոչընդոտել քաղաքացու ցանկության իրականացմանը և թույլատրել է նրան սնունդը տեղ հասցնել առանց որևէ միջադեպերի», - նշեց Aysor.am-զրուցակիցը:

Очевидец представил подробности передачи еды членам вооруженной группы «Сасна црер»
Членам вооруженной группы «Сасна црер» ранним утром 26 июля доставил еду один из жителей района Сари-Тах.
Источник Aysor.am, не захотевший представиться, рассказал о некоторых подробностях процесса передачи продуктов, очевидцем которого он стал.
По его словам, какой-то житель Сари-Таха по имени Артур, около 60 лет, выразил желание обеспечить членов вооруженной группы «Сасна црер» продуктами питания.
Он категорически опроверг распространенные сведения о том, якобы мужчина прорвался через полицейский кордон и правоохранители открыли огонь в направлении автомашины.
«Ничего подобного не было. Судя по всему, полиция просто не препятствовала реализации желания этого гражданина и разрешила ему довезти до места еду без какого-либо инцидента», - отметил собеседник Aysor.am.