Սիսիանի քաղաքապետի  ընտրությունը թեժ է լինելու
Հոկտեմբերի 2-ին  տեղի ունենալիք Սիսիանի քաղաքապետի  ընտրություններում  բավական թեժ պայքար  է սպասվում։  «Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ իշխանական թեկնածուն լինելու է  ՀՀԿ անդամ Սամվել Թանգյանը, ով Սյունիքի մարզպետարանի  գյուղատնտեսության  վարչության պետն է։
Նրանից բացի՝ Սիսիանի քաղաքապետի պաշտոնի համար  հնարավոր է առաջադրվի  նաև Սիսիանի նախկին  քաղաքապետ  Լավրենտ Սարգսյանի որդին՝  Արթուր Սարգսյանը։  Վերջինս զբաղեցնում է ՀՀ պետական եկամուտների  կոմիտեի մաքսային ծառայության նախաբացթողումային հսկողության բաժնի  պետի պաշտոնը։
Կապանում,  ամենայն հավանականությամբ, կրկին քաղաքապետ կդառնա Աշոտ Հայրապետյանը։  Իսկ ինչ վերաբերում է Գորիս և Մեղրի քաղաքներին, այստեղ կատարյալ անորոշություն է տիրում։
Ինչպես հայտնի է, ՀՀ իշխանությունները  վերը նշված  քաղաքների  հարևանությամբ գտնվող  բոլոր գյուղերը  միավորել են այդ երկու  համայնքների մեջ, և այժմ դրանց բնակիչները ևս պետք է Գորիսի և Մեղրիի քաղաքապետեր ընտրեն։

«Жоховурд»: На выборах мэра Сисиана ожидается жесткая борьба
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что на предусмотренных 2 октября выборах мэра Сисиана ожидается довольно ожесточенная борьба. По сведениям издания, кандидатом от власти будет член Республиканской партии Армении Самвел Тангян, занимающий должность начальника управления областной администрации Сюника по вопросам экологии и сельского хозяйства.
«Кроме него, свою кандидатуру на пост мэра Сисиана, возможно, выдвинет сын экс-мэра Сисиана Лаврента Саргсяна – Артур Саргсян. Он занимает пост начальника одного из отделов таможенной службы Комитета государственных доходов Армении.
В Капане, по всей видимости, мэром вновь станет Ашот Айрапетян. Что касается Гориса и Мегри, то здесь царит абсолютная неопределенность.
Как известно, власти Армении объединили все находящиеся близ указанных городов села в эти две общины, и сейчас их жители должны выбрать и мэра Гориса, и мэра Мегри», - отмечает газета.