Արմեն Մուրադյանին թույլ չեն տվել մտնել ՊՊԾ գունդ
ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն առանց փողկապի գնացել է ՊՊԾ գնդի տարածք, սակայն իրավապահ մարմինները նախարարին թույլ չեն տվել ներս մտնել, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը:
«Նախարարը գնացել էր բանակցելու, տեղում իրավիճակին ծանոթանալու ու խոսելու, սակայն նրա մուտքը ՊՊԾ գունդ արգելվել է», - նշեց Անահիտ Հայթայանը:
Ավելի վաղ «Սասնա ծռեր»-ը հայտարարություն էին տարածել՝ նշելով, որ բժիշկներին բաց կթողնենք այն դեպքում, երբ նախարարն անձամբ կներկայանա և այդ տարածքում կկազմակերպի վիրահատություններ:

Правоохранители не позволили Армену Мурадяну войти на территорию полка ППС
Министр здравоохранения Армении Армен Мурадян без галстука отправился на территорию полка патрульно-постовой службы полиции в районе Эребуни, однако правоохранительные органы не позволили ему войти туда, сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министра здравоохранения Анаит Айтаян.
«Министр пошел, чтобы начать переговоры, на месте ознакомиться с ситуацией и поговорить, однако ему запретили войти на территорию полка ППС», - отметила Анаит Айтаян.
Ранее группа «Сасна црер» распространила заявление, в котором отмечалось, что врачи будут отпущены в том случае, если министр лично явится и организует операции на этой территории.