Շփման գծում արձանագրվել են հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  14 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 100 կրակոց:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են նաև հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին և համապատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР: Зарегистрированы полеты разведывательных беспилотников ВС Азербайджана
В ночь с 26 на 27 июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрировано 14 случаев нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 100 выстрелов.
«Помимо вышеотмеченных случаев нарушения режима прекращения огня, на южном направлении линии соприкосновения зарегистрированы также полеты разведывательных беспилотных летательных аппаратов ВС Азербайджана.
Подразделения Армии обороны НКР внимательно следили за развитием ситуации на передовой, предпринимая соответствующие действия лишь в случае крайней необходимости»,– говорится в сообщении.