«Հիմնադիր Խորհրդարան». Հանրահավաքի վայրը տեղափոխվում է Ազատության հրապարակ
Հիմնադիր Խորհրդարանը հատարարություն է տարածել, որով տեղեկացնում է, որ հանրահավաքի վայրը Խորենացի փողոցից տեղափոխվում է Ազատության հրապարակ:
«Ալեք Ենիգոմշյանը և Արմենակ Կյուրեղյանը հայտնում են, որ հավաքը տեղի կունենա Ազատության հրապարակում և կոչ են անում մեր հայրենակիցներին հավաքվել Ազատության հրապարակում այս պահից սկսած», - ասված է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը հայտարարություն էր տարածել՝ հայտնելով, որ «Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածում առկա է լարվածության կտրուկ սրման իրական և անմիջական վտանգ՝ անկանխատեսելի հետևանքներով»:
«ՀՀ ոստիկանությունը պահանջում է հավաքի փաստացի ղեկավարներից՝ սեղմ ժամկետում հավաքը տեղափոխել մեկ այլ վայր, որտեղ խաղաղ հավաքներին աջակցելու ՀՀ ոստիկանության պարտականությունների սահմաններում հնարավոր կլինի ապահովել հավաքի մասնակիցների անվտանգությունը: Հակառակ դեպքում ՀՀ ոստիկանությունը չի ունենալու այլ միջոց, քան օրենքով սահմանված կարգով դադարեցնել այդ հավաքը», - մասնավորապես հայտնել է Ոստիկանությունը:

«Учредительный парламент»: Митинг переносится с улицы Хоренаци на площадь Свободы
«Учредительный парламент» распространил заявление, в котором сообщается, что место проведения митинга переносится с улицы Хоренаци на площадь Свободы в Ереване.
«Алек Енигомшян и Арменак Кюрегян сообщают, что митинг состоится на площади Свободы, и призывают соотечественников с этой минуты собраться на площади Свободы», - говорится в заявлении.
Ранее полиция распространила заявление, сообщив, что «на заблокированном участке улицы Хоренаци существует реальная и непосредственная угроза резкой эскалации напряженности, с непредсказуемыми последствиями».
«Посему полиция требует от фактических руководителей собрания в сжатые сроки перенести собрание в иное место, где в рамках обязательств полиции по содействию мирным собраниям будет возможно обеспечить безопасность участников собрания.
В противном случае у полиции не может быть иных средств, кроме как прекратить собрания в установленном порядке», - отмечается в заявлении полиции.