Էրեբունու ՊՊԾ-ն գրաված Պավել և Արամ Մանուկյաններին մեղադրանք է առաջադրվել
Այս գիշեր Էրեբունու ՊՊԾ տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած «Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամներ Պավել Մանուկյանին և նրա որդուն՝ Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով (Շենք շինությունների, հաղորդակցության ու տրանսպորտի միջոցների գրավում կազմակերպված խմբի կողմից և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Պավել և Արամ Մանուկյանների փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը՝ քիչ անց Կենտրոն և Նորք Մարաշ ընդհանուր իրավասության դատարանում կսկսվի է իր պաշտպանյալների նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ քննիչի ներկայացված միջնորդության քննությունը:
Արամ Մանուկյանը հրաժարվել է մասնակցել դատական նիստին, իսկ Պավել Մանուկյանն, ըստ պաշտպանի, չնայած առողջական վիճակին՝ ցանկացել է մասնակցել դրան:

Членам вооруженной группы Павлу Манукяну и его сыну Араму предъявлены обвинения
Раненным участникам вооруженной группы «Сасна црер», 17 июля захватившей полк Патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване, – Павлу Манукяну и его сыну Араму – предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.219 («Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой») и ч.3 ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные организованной группой») Уголовного кодекса РА.
Как сообщила в беседе с журналистами адвокат Манукянов Инесса Петросян, чуть позже в суде общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш будут рассматриваться ходатайства следователей об избрании в отношении отца и сына Манукянов меры пресечения в виде заключения под стражу.
Арам Манукян отказался присутствовать на рассмотрении ходатайства, отметив, что, во-первых, он не в состоянии, а во-вторых – не желает делать этого.
«Павел Манукян, несмотря на состояние здоровья, заявил, что желает присутствовать в суде. Не представляю, как Павел Манукян будет доставлен в суд, так как он получил серьезные огнестрельные ранения обеих ног», – сказала адвокат.