Արսինե Խանջյանին բերման ենթարկելու փաստը Կանադայում մեծ աղմուկի առիթ է դարձել. ՀԺ
Խորենացի փողոցի ոստիկանները երեկ բերման ենթարկեցին կանադահայ հայտնի դերասանուհի, աշխարհահռչակ ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանի կնոջը՝ Արսինե Խանջյանին։ Ոստիկանների այս քայլը երեկ արձագանք գտավ կանադական առաջատար ԶԼՄ-ներում։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
ICI Radio Canada-ն հրապարակել էր Արսինեի նկարը՝ նրան բերման ենթարկելիս, նկարագրել, թե ինչ է տեղի ունենում Հայաստանում և արձանագրել, թե ինչպես են իրավապահները բերման ենթարկում Կանադայի քաղաքացի դերասանուհուն։ Նյութը վերնագրված է. «Ձերբակալվել է կանադահայ դերասանուհի Արսինե Խանջյանը»։
Երեկոյան Արսինեին ձերբակալելու մասին տեղեկություններ հայտնեցին նաև կանադական հեռուստաընկերությունները։ Հայ իրավապահների սույն անխոհեմ ու սկանդալային քայլը Կանադայում մեծ աղմուկի առիթ է դարձել։ Արսինե Խանջյանը Հայաստան է եկել ֆիլմում նկարահանվելու։ Նա նախօրեին գնացել էր Խորենացի փողոց և հանդես եկել ելույթով՝ ի պաշտպանություն ժողովրդի և «Սասնա ծռերի»։

«Айкакан жаманак»: Задержание Арсине Ханджян вызвало большой резонанс в Канаде
Известная канадская актриса армянского происхождения, супруга всемирно известного режиссера Атома Эгояна – Арсине Ханджян накануне была подвергнута приводу с улицы Хоренаци в Ереване. Этот поступок полицейских вчера вызвал большой резонанс в передовых СМИ Канады, пишет газета «Айкакан жаманак».
«ICI Radio-Canadan опубликовал фотографию Арсине при задержании, описал, что происходит в Армении и зафиксировал, как правоохранители подвергают приводу актрису - гражданку Канады. Статья вышла под заголовком «Арестована канадская актриса армянского происхождения Арсине Ханджян», - отмечает газета.
Вечером информацию о задержании Арсине сообщили также канадские телекомпании. Этот неблагоразумный и скандальный шаг армянских полицейских стал поводом большой шумихи в Канаде. Арсине Ханджян приехала в Армению, чтобы сняться в фильме. Она накануне была на улице Хоренаци, где выступила в поддержку народа и «Сасна црер».