Պավլիկ Մանուկյանը սկսել է ինքնուրույն շնչել. վիճակը կայուն ծանր է
Հուլիսի 26-ի գիշերը ոստիկանության ՊՊԾ գնդի տարածքում վիրավորված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավլիկ Մանուկյանը սկսել է ինքնուրույն շնչել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցոմ ասաց ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը:
«Արհեստական շնչառության ապարատն անջատվել է,  վիճակը կայուն ծանր է՝ որոշ դրական շարժընթացով, բայց դեռևս գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում»,-նշեց Ա. Հայթայանը:
Պավլիկ Մանուկյանը հիվանդանոց է ընդունվել զույգ ազդրերի հրազենային վնասվածքներով, աջ ազդոսկրի բազմաբեկոր կոտրվածքով։
Նշենք, որ Պավլիկ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով (Շենք շինությունների, հաղորդակցության ու տրանսպորտի միջոցների գրավում կազմակերպված խմբի կողմից և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Նրա նկատմամբ միջնորդություն է ներկայացվել խափանման միջոց կալանավորումը ընտրելու վերաբերյալ, բայց, նկատի ունենալով, որ Պավլիկ Մանուկյանը ցանկություն է հայտնել անձամբ ներկա գտնվել դատական նիստին, իսկ այս պահին վերջինիս վիճակը ծանր է, դեռ պարզ չէ, թե երբ է նշանակվելու դատական նիստը:

Павел Манукян начал дышать самостоятельно, состояние стабильно тяжелое
Раненный 26 июля участник вооруженной группы «Сасна црер», захватившей 17 июля полк патрульно-постовой службы полиции в Ереване, Павел Манукян начал дышать самостоятельно, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Минздрава Армении Анаит Айтаян.
«Аппарат искусственного дыхания уже отключен, состояние стабильно тяжелое с некоторой положительной динамикой, однако П.Манукян пока находится в отделении реанимации», - отметила А.Айтаян.
Павел Манукян поступил в больницу с огнестрельным ранением в области бедер, многоосколочным переломом правой бедренной кости.
Отметим, что Павлу Манукяну предъявлено обвинение по п.1 ч.3 ст.219 («Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой») и ч.3 ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств – совершенные организованной группой») Уголовного кодекса РА.
Представлено ходатайство об избрании в его отношении меры пресечения в виде заключения под стражу, однако учитывая то обстоятельство, что Павел Манукян выразил желание лично присутствовать на судебном заседании, дата рассмотрения ходатайства пока не назначена.