Թագուհի Ստեփանյան. Չենք կարող կապվել ՊՊԾ գնդում գտնվող բուժաշխատողների հետ
«Շտապօգնությունը» տեղեկություններ չունի այս պահին Էրեբունու պաշարված ՊՊԾ գնդի ներսում գտնվող իր երկու բուժաշխատողներից: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Շտապօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը:
«Մենք փորձել ենք կապ հաստատել ներսում գտնվող բուժաշխատողների հետ: Զանգին պատասխանել է անձ, ով չի ներկայացել և հրաժարվել հեռախոսը փոխանցել մեր բուժաշխատողներին: Այնպես, որ մենք ևս տեղեկություններ չունենք նրանցից»,- ասաց Թագուհի Ստեփանյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ԱԱԾ-ն ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբին հանձնվելու համար վերջնաժամկետ էր տվել մինչև այսօր՝ ժամը 17:00-ն, որից հետո պետք է լինեին նախահարձակ գործողություններ:
Սահմանված ժամից հետո ՊՊԾ գնդի տարածքում կրակոցներ են հնչել, իսկ ավելի ուշ ոստիկանության լրատվության վարչության պետը հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի, ՊՊԾ գնդի տարածքից արձակած դիպուկահարի կրակոցից սպանվել է 30-ամյա ոստիկան Յուրի Տեփանոսյանը:

Тагуи Степанян: Мы не можем связаться с удерживаемыми на территории полка ППС медработниками
Служба «Скорой помощи» не имеет сведений об удерживаемых на территории захваченного вооруженной группой полка ППС двух медицинских работниках, сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян.
«Мы попытались установить связь с находящимися на территории медработниками. На звонок ответил человек, не пожелавший представиться, он отказался передать телефон врачам. У нас также нет сведений о них», - сказала она.
Ранее сообщалось, что Служба национальной безопасности Армении предоставила захватившей полк патрульно-постовой службы полиции в Ереване вооруженной группе «Сасна црер» время до 17:00 для сдачи властям.
После установленного срока на территории полка ППС были слышны выстрелы. Позднее глава пресс-служба полиции Армении Ашот Агаронян распространил сообщение, согласно которому в результате стрельбы со стороны полка ППС погиб служащий войск полиции Юрий Тепаносян, 1986 года рождения.