Հովսեփ Խուրշուդյանին սպասվում է 3-7 տարվա ազատազրկում. Պաշտպան
Հուլիսի 30-ի լուսադեմին  բերման ենթարկված «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Հովսեփ Խուրշուդյանը ձերբակալվել է, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց վերջինիս փաստաբան Սեդա Սաֆարյանը:
Պաշտպանը տեղեկացրեց, որ Խուրշուդյանը կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու մեջ:
«Նա կասկածվում է զանգվածային անկարգությունների ժամանակ դրանց մասնակցի կողմից բռնություն գործադրելու, ջարդ կամ հրկիզում իրականացնելու, գույք ոչնչացնելու կամ վնասելու, հրազեն, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր գործադրելու կամ ոստականության ներկայացուցչին զինված դիմադրելու մեջ»,-ասաց Խուրշուդյանի պաշտպանը:
Վերջինս տեղեկացրեց, որ Խուրշուդյանը ձերբակալվածի կարգավիճակում է մնալու 72 ժամ, որը լրանում է օգստոսի 1-ի երեկոյան:
«Հովսեփ Խուրշուդյանը մեղադրանքը չի ընդունել: Մենք գտնում ենք, որ նրան անազատության մեջ պահելու որոշումն անհիմն է և անօրինական»,-ասաց փաստաբանը:

Овсепа Хуршудяна ждет наказание в виде лишения свободы на срок от 3 до 7 лет – адвокат
Подвергнутый приводу на рассвете 30 июля член правления партии «Наследие» Овсеп Хуршудян задержан, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат О.Хуршудяна – Седа Сафарян.
Адвокат сообщила, что Овсеп Хуршудян обвиняется в совершении преступления предусмотренного по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса РА.
«Он подозревается в организации массовых беспорядков, сопровождавшихся применением насилия, осуществлении погромов или поджогов, уничтожении или повреждении имущества,  применении огнестрельного оружия, взрывчатых веществ или оказании вооруженного сопротивления представителю власти», - сказала адвокат Хуршудяна.
Она сообщила, что Овсеп Хуршудян будет оставаться в статусе задержанного 72 часа, которые истекают вечером 1 августа.
«Овсеп Хуршудян не признает себя виновным. Мы считаем, что решение о содержании его под стражей необоснованно и незаконно», - сказала адвокат С.Сафарян.