Նաիրա Զոհրաբյանը կոչ է անում ազատ արձակել Ալեք Ենիգոմշյանին. «Առավոտ»
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանն անընդունելի է համարում «Հիմնադիր խորհրդարանի» համակարգողներից Ալեք Ենիգոմշյանի ձերբակալությունը։
«Կոչ եմ անում անհապաղ ազատ արձակել Ալեք Ենիգոմշյանին։ Ես չէ, որ պետք է նշեմ նրա անուրանալի վաստակի մասին, սակայն սահմաններ կան, գրված-չգրված օրենքներ, որոնք ոչ ոք չպետք է անցնի։ Ալեք Ենիգոմշյանին ձերբակալելը առնվազն բարոյական չէ», - «Առավոտ»-ի հետ զրույցում ասել է Նաիրա  Զոհրաբյանը։
Հիշեցնենք, որ «Հիմնադիր խորհրդարանը» հուլիսի 27-ին տեղեկացրել էր, որ ձերբակալել են Ալեք Ենիգոմշյանին։ Նա այժմ գտնվում է ԱԱԾ ՁՊՎ-ում։

«Аравот»: Наира Зограбян призывает освободить Алека Енигомшяна
Депутат парламента, руководитель фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян считает неприемлемым арест одного из координаторов «Учредительного парламента» – Алека Енигомшяна.
«Призываю немедленно освободить Алека Енигомшяна. Не мне говорить о его незабываемой заслуге, есть какие-то пределы, писаные и неписаные законы, которые нельзя нарушать. Арест Алека Енигомшяна, как минимум, аморален», - заявила в беседе с корреспондентом «Аравот» Наира Зограбян.
Напомним, «Учредительный парламент» сообщил 27 июля, что Алек Енигомшян задержан. Сейчас он находится в месте содержания задержанных Службы национальной безопасности.