Դավիթ Սանասարյանի վիճակը կտրուկ վատացել է, նա լուրջ բուժզննման կարիք ունի. Պաշտպան
«Երիկամային խնդիրների պատճառով նրա մոտ ցավերն ավելի են ուժգնացել: Հիմա Սանասարյանը գտնվում է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Դավիթ Սանասարյանի պաշտպան Ռոբերտ Ռևազյանը:
Նրա խոսքով՝ առաջիկայում Դավիթ Սանասարյանը  պետք է բուժզննում անցնի, որից հետո պարզ կդառնա, թե որտեղ և ինչ պայմաններում նպատակահարմար կլինի բուժում անցկացնել։
Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» դաշինքի անդամ Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Նա մեղադրվում է զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու և մասնակցելու համար։
Դավիթ Սանասարյանը, սակայն,  իրեն մեղավոր չի ճանաչում։ Նրա նկատմամբ, որպես խափանման միջոց,  ընտրվել է կալանավորումը։

Состояние Давида Санасаряна резко ухудшилось, он нуждается в медицинском обследовании – адвокат
«Из-за проблем с почками у него усилились боли. Сейчас Санасарян находится в УИУ "Нубарашен"», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Давида Санасаряна – Роберт Ревазян.
По его словам, в ближайшее время Давид Санасарян должен пройти медицинское обследование, после чего будет ясно, где и в каких условиях целесообразно проводить лечение.
Члену Совета старейшин города Еревана от союза партий «Здравствуй, Ереван» Давиду Санасаряну предъявлено обвинение по ч.1 ст.225 Уголовного кодекса РА. Он обвиняется в организации и участии массовых беспорядков.
Давид Санасарян, однако, не признает себя виновным. Суд избрал в качестве меры пресечения в его отношении заключение под стражу.