Թրամփի կինը հայց է ներկայացրել Daily Mail-ի դեմ
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփի կինը՝ Մելանյան, հայց է ներկայացրել բրիտանական Daily Mail-ի դեմ այն լուրերի պատճառով, թե 1990-ական թվականներին  ինքն էքսկորտ ծառայություններ է մատուցել, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Guardian-ին:
Մելանյայի փաստաբանները թերթի դեմ հայց են ներկայացրել հարյուր տոկոսանոց հերյուրանք տարածելու, նաև Թրամփի կնոջ՝ 1990-ականներին ունեցած միգրանտի կարգավիճակի հարցը բարձրացնելու համար:
«Բոլոր այդ հայտարարությունները հարյուր տոկոսանոց սուտ են, դա կործանարար է հեղինակության համար և վիրավորական»,- ասված է հայցի մեջ:
«Ընտրություններից մի քանի ամիս առաջ  Հանրապետական կուսակցության գլխավոր թեկնածուի և նրա կնոջ համար անսովոր է դատական հայց ներկայացնելը»,- նշում է թերթը:
Նշենք, որ ավելի վաղ դեմոկրատ կոնգրեսական Քսավիե Բեսերան քննադատել էր Դոնալդ Թրամփին այն բանի համար, որ նա լռում է, թե ինչպես է իր կինը՝ Սլովենիայում ծնված անձը, ԱՄՆ քաղաքացի դարձել այն դեպքում, երբ ինքը՝ թեկնածուն, հայտնի է միգրանտների և նրանց նկատմամբ ԱՄՆ քաղաքականության սուր քննադատությամբ:

Жена Трампа подала в суд на Daily Mail
Супруга кандидата в президенты США от республиканцев Дональда Трампа Меланья предъявила иск британской газете Daily Mail за сообщения о том, что в 90-х она работала в эскорте, пишет  РИА Новости со ссылкой на Guardian.
Адвокаты Меланьи подали на газету в суд за 100% неверные сплетни, а также за поднятые темы о иммиграционном статусе супруги Трампа в 90-х.
«Все эти заявления — 100% ложь, это крайне губительно для репутации и оскорбительно лично», — говорится в иске.
«Это необычно для главного номинанта от партии или его супруга — подавать иск за несколько месяцев до выборов», — пишет Guardian.
Ранее конгрессмен-демократ Ксавье Бесерра раскритиковал Дональда Трампа за то, что тот умалчивает, как его жена, уроженка словенского города Севница, стала гражданкой США. При этом сам кандидат известен острой критикой мигрантов и политики США в отношении них