Հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Հենրիկ Աղեկյանին Հայաստան են վերադարձրել
Սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի 61-ամյա Հենրիկ Աղեկյանին ադրբեջանական իշխանությունները հետ են վերադարձրել:
Հենրիկ Աղեկյանին հետ են վերադարձրել  ժամը 18:00-ին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի և Ադրբեջանի իշխանությունների միջև շարունակվում է երկխոսությունը՝ օգոստոսի 13-ին հայ-ադրբեջանական սահմանը  հատած քաղաքացու հետ վերադարձի հարցով:
Օգոստոսի 13-ին Արարատի մարզի Այգեպատ գյուղի բնակիչ 61-ամյա Հենրիկ Աղեկյանը  հատել էր սահմանը և հայտնվել ադրբեջանական կողմում, օգոստոսի 17-ին  Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի պատվիրակության ներկայացուցիչները այցելել են ՀՀ քաղաքացուն:

Генрик Агекян возвращен на родину
Перешедший армяно-азербайджанскую границу гражданин Армении, 61-летний Генрик Агекян возвращен властями Азербайджана на родину.
Генрик Агекян передан армянской стороне сегодня в 18:00.
Ранее сообщалось, что между Международным комитетом Красного Креста и властями Азербайджана продолжается диалог по вопросу возвращения на родину пересекшего 13 августа армяно-азербайджанскую границу Генрика Агекяна.
61-летний житель села Айгепат Араратской области Армении Генрик Агекян пересек границу и оказался на азербайджанской стороне 13 августа. Представители бакинской делегации Международного комитета Красного креста 17 августа посетили гражданина Армении.