Հերմինե Նաղդալյանը տարեկան  մի քանի միլիոն  դոլար  վաստակող  «բիզնես լեդի» է
«Ժողովուրդը» գրել է. «ՀՀ Աժ փոխնախագահ,  իշխող Հանրապետական կուսակցության  կանանց խորհրդի  նախագահ  Հերմինե Նաղդալյանը Հայաստանի խորհրդարանի հնաբնակներից է։  Պատգամավորի աթոռին նա նստել է  բոլորի օրոք՝  1995 թվականից  սկսած։
Եվ ամենակարևորն այն է, որ  նա մշտապես եղել է  իշխող խմբակցության շարքում։  Օրինակ՝ 1995-ին, երբ  նա առաջին անգամ դարձավ պատգամավոր,  լինելով անկուսակցական,  իշխող Հանրապետություն  խմբակցությունում  է ընդգրկված եղել։  Հետագայում, երբ  1999-ի մայիսի 30-ի ԱԺ ընտրություններից առաջ  երջանկահիշատակ սպարապետ  Վազգեն Սարգսյանը գլխավորեց  ՀՀԿ-ն, Նաղդալյանն արդեն դարձել էր ՀՀԿ անդամ և  պատգամավորական մանդատ ստացել  «Միասնություն» դաշինքի կազմում։  Հաջորդ խորհրդարանական ընտրություններում ևս  նա մշտապես եղել է  իշխող ՀՀԿ-ի առաջին շարքում։
ԱԺ փոխնախագահը հանրության շրջանում  հայտնի է ոչ միայն որպես ԵԽԽՎ-ում Հայաստանը վարկաբեկած  պաշտոնյա, այլև՝ պետության հաշվին տարեկան  մի քանի միլիոն դոլար  վաստակող  «բիզնես լեդի»։
«ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական  փաստաթղթերից պարզել է, որ միայն 3 պայմանագրով  Հերմինե Նաղդալյանին պատկանող  «Սիսիան ԲՈւԱՏ»  ՍՊԸ-ն այս տարի  636 միլիոն 272 հազար  դրամի արժողությամբ  ճանապարհաշինարարական  աշխատանքերի պետական պատվեր է ստացել։ ԱԺ այս փոխնախագահը և նրա ամուսինը ՝ ՀՀ կառավարության գործերի կառավարիչ Դավիթ Բեգլարյանը,  մշտապես զբաղեցրել են գործարարության հետ  անհամատեղելի պաշտոններ։
Բայց դա չի խանգարել, որպեսզի ամուսինները տարեկան  հարյուրավոր միլիոն դրամների եկամուտ ստանան իրենց պատկանող ընկերություններից, որոնք գործում են բացառապես պետական  պատվերով  ճանապարհաշինարարական  և այլ աշխատանքներ  իրականացնելու հաշվին։  Իսկ ՀՀ կառավարության անդամները  դեմքի ամենալուրջ արտահայտությամբ  ինչ-որ մութ անկյուններում  կոռուպցիա են փնտրում»։

«Жоховурд»: Эрмине Нагдалян – бизнес-леди, зарабатывающая несколько миллионов долларов в год
Вице-спикер парламента Армении, председатель Совета женщин Республиканской партии Армении Эрмине Нагдалян – из старожилов парламента Армении. Она сидит в депутатском кресле с 1995 года, пишет газета «Жоховурд».
«И самое важное в том, что Эрмине Нагдалян всегда находилась в рядах правящей фракции. К примеру, в 1995 году, когда она впервые стала депутатом, будучи беспартийной, была включена во фракцию правящей Республиканской партии. В дальнейшем, когда партию до выборов в парламент 30 мая 1999 года возглавил ныне покойный Спарапет Вазген Саркисян, Нагдалян уже вступила в ряды РПА и получила депутатский мандат в составе блока «Единство. На следующих парламентских выборах она также постоянно находилась в рядах правящей РПА.
Вице-спикер парламента известна общественности не только как дискредитировавшее в ПАСЕ Армению должностное лицо, но и как бизнес-леди, зарабатывающая несколько миллионов долларов в год за счет государства», - отмечает газета.
Издание выяснило из официальных документов, что только по 3 договорам принадлежащая Эрмине Нагдалян ООО «Сисиан БУАТ» в этом году получила государственный заказ на дорожно-строительные работы стоимостью 636 млн. 272 тысяч драмов.
«Эта заместитель председателя парламента и ее супруг – управляющий делами правительства Армении Давид Бегларян – постоянно занимали несовместимые с предпринимательской деятельностью должности. Однако это не мешало, чтобы супруги ежегодно получали доход на сотни миллионов драмов от принадлежащих им компаний, которые функционируют исключительно за счет осуществления дорожно-строительных и других работ по госзаказу. А члены правительства Армении с самым серьезным выражением лица ищут коррупцию в каких-то темных углах», - пишет газета.