Դատարանն այսօր կքննի «Սասնա ծռերից» Սերգեյ Կյուրեղյանի, Արամ Հակոբյանի, Գևորգ Իրիցյանի, Արայիկ Խանդոյանի վերաքննիչ բողոքները
24/08/2016 11:59
Վերաքննիչ քրեական դատարանն այսօր կքննի «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Սերգեյ Կյուրեղյանի, Արամ Հակոբյանի, Գևորգ Իրիցյանի, Արայիկ Խանդոյանի  վերաքննիչ բողոքները:
Սերգեյ Կյուրեղյանին, Գևորգ Իրիցյանին և Արայիկ Խանդոյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Արամ Հակոբյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։
Վերաքննիչ բողոքով Կյուրեղյանը, Հակոբյանը, Իրիցյանը և Խանդոյանը պահանջում են վերացնել առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ սահմանված երկամսյա կալանքն ու ազատ արձակել իրենց։

Апелляционный суд рассмотрит сегодня жалобы членов группы «Сасна црер» Кюрегяна, Акопяна, Ирицяна и Хандояна
24/08/2016 14:02
Апелляционный уголовный суд Армении рассмотрит сегодня апелляционные жалобы членов группы «Сасна црер» Сергея Кюрегяна, Арама Акопяна, Геворка Ирицяна и Араика Хандояна.
Напомним, Сергею Кюрегяну, Геворку Ирицяну и Араику Хандояну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.218 (захват заложника) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.
Араму Акопяну выдвинуто обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.
В апелляционной жалобе Сергея Кюрегяна, Арама Акопяна, Геворка Ирицяна и Араика Хандояна содержится требование отмены решения суда первой инстанции об установлении в качестве меры пресечения двухмесячного ареста и их освобождении.