Հարցում. Թրամփը հետ է մնում Քլինթոնից 5 տոկոսով
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը մինչև 5 տոկոս է կրճատել ժողովրդականության ցուցանիշով իր ետ մնալը նախընտրական արշավում գլխավոր մրցակցից՝ դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնից, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով հարցման հրապարակված արդյունքներին, որը համատեղ անցկացրել են Մեծ Բրիտանիայում բազավորված YouGov սոցիոլոգիական ծառայության ամերիկյան ստորաբաժանումը եւ Economist հանդեսը:
Վերջին տվյալների համաձայն, որոնք ստացվել են հուլիսի 19-ից մինչեւ օգոստոսի 23-ն ընկած ժամանակաշրջանում, այս տարվա նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում Թրամփի օգտին պատրաստ է ձայն տալ հարցվածների 38 տոկոսը, Քլինթոնին մտադիր է աջակցել հարցվածների 42 տոկոսը: Հարցման մնացած մասնակիցներն այլ պատասխան են տվել: Այսպիսով, թեկնածուների միջև տարբերությունը կազմել է 5 տոկոս:
Նախորդ հարցման արդյունքների համաձայն, որոնք հրապարակվել էին օգոստոսի 15-ին, Թրամփը Քլինթոնից հետ էր մնում 6 տոկոսով: Այն ժամանակ դեմոկրատների թեկնածուի վարկանիշը կազմում էր 41 տոկոս, հանրապետականինը՝ 35 տոկոս:

Опрос: Клинтон опережает Трампа на 5%
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп сократил до 5% отставание по популярности среди избирателей от своей главной соперницы в предвыборной гонке - демократа Хиллари Клинтон, передает ТАСС со ссылкой на результаты опроса, проведенного совместно американским подразделением базирующейся в Великобритании социологической службы YouGov и журналом Economist.
Согласно последним данным, полученным в период с 19 июля по 23 августа, за Трампа на выборах в ноябре этого года готовы были отдать голоса 38% опрошенных, Клинтон намеревались поддержать 42% респондентов. Остальные участники опроса дали иной ответ. Таким образом, разрыв между кандидатами составил 5%.
Согласно результатам предыдущего опроса, опубликованным 15 августа, Трамп отставал от Клинтон на 6%. Рейтинг кандидата от демократов тогда составлял 41%, а республиканца 35%.