Ջուլիան Ասանժը Քլինթոնի մասին հրապարակելու է գաղտնի նոր փաստաթղթեր
WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը հայտնել է, որ կայքը մտադիր է հրապարակել Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի քարոզարշավինն վերաբերող արտահոսած փաստաթղթերի հերթական խմբաքանակը, հայտնել է Gazeta.ru–ն:
«Ես չեմ ուզում ժամանակից շուտ խաղաքարտեր բացել, բայց կարող եմ ասել, որ դրանք տարբեր փաստաթղթեր են, որոնք ստացվել են տարբեր կառույցներից ու կապակցված են նրա նախընտրական քարոզարշավի հետ», - ասել է նա:
Ասանժը նշել է, որ որոշ նյութեր ինքնին բավականին հետաքրքիր են, մյուսներն էլ արդեն հայտնի տեղեկությունները «այլ անկյան տակ» են ներկայացնում:

Джулиан Ассанж опубликует новые секретные документы о Клинтон
Создатель WikiLeaks Джулиан Ассанж заявил, что сайт планирует опубликовать очередную порцию утекших документов, связанных с деятельностью президентской кампании кандидата на пост главы Белого дома от Демократической партии США Хиллари Клинтон, передает Gazeta.ru.
«Я не хочу раскрывать карты раньше времени, но могу сказать, что это различные документы, полученные из разных институтов, которые связаны с предвыборной кампанией», — сказал он.
Ассанж отметил, что некоторые из материалов «довольно интересны» сами по себе, другие представляют уже известную информацию «под другим углом».