«Ոտքի, Հայաստան»-ի անդամ Դավիթ Հովհաննիսյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ. դատարանը մերժեց նրան ազատ արձակելու միջնորդությունը
26/08/2016 18:09
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց «Ոտքի, Հայաստան» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Հովհաննիսյանի կալանքի դեմ բողոքի միջնորդությունը:
«Դատարանը չբերեց որևէ պատճառաբանություն իր որոշման վերաբերյալ: Խեղաթյուրել են ամեն ինչ, մի ձեռքը չգիտի, թե մյուս ձեռքն ինչ է անում: Այս ամենին տրվել է քաղաքական պաստառ», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Դավիթ Հովհաննիսյանի փաստաբան Հովիկ Արսենյանը:
Դավիթ Հովհաննիսյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի երկրորդ մասով, այն է՝ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելը:

Член инициативы «Вставай, Армения!» Давид Ованнисян останется под арестом, суд отклонил ходатайство о его освобождении
26/08/2016 18:39
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил ходатайство об изменении меры пресечения в отношении члена гражданской инициативы «Вставай, Армения!» Давида Ованнисяна.
«Суд не представил каких-либо аргументов относительно своего решения. Исказили все, левая рука не знает, что делает правая. Всему этому придается политический контекст», - заявил в беседе с журналистами адвокат Давида Ованнисяна Овик Арсенян.
Напомним, Давиду Ованнисяну предъявлено обвинение по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса Армении (участие в массовых беспорядках).