Հայարփի Սարգսյանն ու Արա Ղարագյոզյանը բողոք են ներկայացրել Արայիկ Պապիկյանի դեմ
«Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Հովհաննես Հարությունյանի փաստաբաններ Հայարփի Սարգսյանն ու Արա Ղարագյոզյանը բողոք են ներկայացրել փաստաբան Արայիկ Պապիկյանի դեմ:
«Փաստաբան Արայիկ Պապիկյանի վերաբերյալ ներկայացվել է երկու բողոք՝ փաստաբան Հայարփի Սարգսյանի և փաստաբան Արա Ղարագյոզյանի կողմից։ Այդ բողոքներն այս պահին քննարկվում են», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Փաստաբանների պալատի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը:
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունը երեկ հայտարարությամբ հանդես եկավ՝ հայտարարելով, որ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Հովհաննես Հարությունյանի փաստաբան Հայարփի Սարգսյանը ստահոդ լուրեր է տարածում ու այդ հարցով պատրաստվում է գրություն ուղարկել պալատ:
Ծովինար Խաչատրյանը Aysor.am-ին փոխանցեց, որ փաստաբանների պալատն այս պահին ՔԿՎ-ից չի ստացել փաստաբան Հայարփի Սարգսյանի վերաբերյալ գրություն։
«Սասնա ծռերին» պաշտպանելու գործում փաստաբանների աշխատանքին մամուլի խոսնակը գնահատական չցանկացավ տալ՝ նշելով, որ գնահատականը կարող են տալ փաստաբանների վստահորդները։
«Փաստաբանի աշխատանքն ունի արտաքին և ներքին կողմեր։ Շատ դեպքերում հասարակությունը չի կարող նկատել փաստաբանի աշխատանքի ներքին կողմը։ «Սասնա ծռերին» պաշտպանող փաստաբանների աշխատանքի գնահատականը կարող են տալ փաստաբանների վստահորդները», - նշեց նա:
Հովհաննես Հարությունյանը հրաժարվել է Արայիկ Պապիկյանի փաստաբանական ծառայություններից:
«Պատճառն այն է, որ Արայիկ Պապիկյանը երեք ժամ շարունակ Հովհաննես Հարությունյանի և ոչ միայն նրա, այլ նաև Աշոտ Պետրոսյանի մոտ ինձ զրպարտել է, նշել է, որ, իբր, իշխանության կողմից եմ ուղարկված և նրանց կողմից եմ ֆինանսավորվում: Այդ ամենին հավատացել է Աշոտ Պետրոսյանը և հրաժարվել է իմ ծառայություններից, իսկ Հովհաննեսն էլ հենց Պապիկյանի ծառայություններից է հրաժարվել, քանի որ հասկացել, որ նա ակնհայտ ստում է», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել էր Հայարփի Սարգսյանը՝ նշելով, որ պատրաստվում է դատի տալ Արայիկ Պապիկյանին:

Айарпи Саркисян и Ара Карагезян подали жалобу против адвоката Араика Папикяна
Адвокаты члена группы «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна Айарпи Саркисян и Ара Карагезян представили жалобу против адвоката Араика Папикяна.
«Против адвоката Араика Папикяна поданы две жалобы со стороны адвоката Айарпи Саркисян и адвоката Ара Карагезяна. Эти жалобы в настоящее время обсуждаются», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Палаты адвокатов Армении Цовинар Хачатрян.
Накануне Управление уголовно-исполнительных учреждений Минюста Армении выступило с заявлением, объявив, что адвокат члена группы «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна распространяет дезинформацию, в связи с чем ведомство намерено направить письмо в Палату адвокатов Армении.
Цовинар Хачатрян передала корреспонденту Aysor.am, что Палата адвокатов Армении на данный момент не получала из Управления уголовно-исполнительных учреждений письма относительно адвоката Айарпи Саркисян.
Пресс-секретарь не захотела давать оценку действиям адвокатов в деле защиты группы «Сасна црер», отметив, что оценку могут дать их подзащитные.
«Работа адвоката имеет внешние и внутренние стороны. Во многих случаях общественность не может замечать внутренней стороны работы адвоката. Оценку работе адвокатов группы «Сасна црер» могут дать подзащитные этих адвокатов», - отметила она.
Ованнес Арутюнян отказался от адвокатских услуг Араика Папикяна.
«Причина в том, что Араик Папикян в течение трех часов в присутствии Ованнеса Арутюняна и Ашота Петросяна клеветал на меня, говорил, якобы я послана властями, и они финансируют меня. Ашот Петросян поверил всему этому и отказался от моих услуг, а Ованнес Арутюнян отказался от услуг Араика Папикяна, поскольку понял, что он явно врет», - сказала в беседе с корреспондентом  Aysor.am Айарпи Саркисян, отметив, что собирается подать в суд на Араика Папикяна.