Սերգեյ Կյուրեղյանի փաստաբանը դիմելու է Վճռաբեկ դատարան
Վերաքննիչ քրեական դատարանն այսօր մերժեց «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Սերգեյ Կյուրեղյանին ազատ արձակելու միջնորդությունը:
«Մերժման հիմքերի մասին խոսել չեմ կարող, որովհետև որոշման գրավոր տեքսը պատրաստ չէ և մեզ չի տրամադրվել: Դատավորն ընդամենը հրապարակել է որոշման եզրափակիչ մասը, համաձայն որի՝ բողոքը մերժվել է», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը:
Նա նշեց, որ պատրաստվում է բողոքարկել որոշումը Վճռաբեկ դատարանում:
Սերգեյ Կյուրեղյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 235- րդ հոդվածի 3-րդ մասով:

Адвокат Сергея Кюрегяна собирается обратиться в Кассационный суд
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил сегодня ходатайство об изменении меры пресечения в отношении члена группы «Сасна црер» Сергея Кюрегяна.
«Я не могу говорить об основаниях отказа, поскольку письменный текст еще не готов, и не предоставлен нам. Суд лишь огласил заключительную часть решения, согласно которой апелляционная жалоба отклонена», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Кюрегяна Мушег Шушанян.
От отметил, что намерен обжаловать это решение в Кассационном суде.
Сергею Кюрегяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 статьи 218 (захват заложника) и ч.3 ст. 235 ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.