ԿԸՀ-ն կքննարկի ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եվ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի ուժի մեջ մտնելու հարցը
29/08/2016 10:59
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր կգումարվի արտահերթ նիստ: Օրակարգում ներառված են հետևյալ հարցերը`
Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի հունիսի  30-ի ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եվ լրացումներ կատարելու մասին ՀՕ-120-Ն օրենքի ուժի մեջ մտնելու մասին
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» խորհրդատվական հասարակական կազմակերպության դիմումի մասին
Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի եվ Վայոց ձորի մարզերում 2016 թվականի հոկտեմբերի 2-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում հանձնաժողովի նախագահի եվ քարտուղարի պաշտոնների բաշխումն Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքի միջեվ սահմանելու մասին:

ЦИК Армении обсудит поправки в Избирательный кодекс
В Центральной избирательной комиссии Армении сегодня будет созвано внеочередное заседание. Как сообщает пресс-служба ЦИК, в повестку дня заседания включены вопросы, касающиеся вступления в законную силу принятых 30 июня 2016 года НС поправок в Избирательный кодекс, заявления консультативной общественной организации «Объединение информированных граждан».
Еще один вопрос повестки дня касается распределения постов председателей и секретарей участковых избирательных комиссий на выборах в органы местного самоуправления, которые состоятся 2 октября с.г. в Гегаркуникской, Котайкской, Лорийской, Ширакской, Сюникской и Вайоцдзорской областях. Посты будут распределены между представленными в парламенте политическими силами.