Արամ Մանուկյանի ոսկրային մասով վիրահատությունն անցել է առանց բարդությունների
«Բայց վիրահատությունը դեռ ամբողջական չի ավարտվել: Այս պահին իրականացվում է մկանային վիրահատությունը», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արամ Մանուկյանի փաստաբան Հարություն Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով՝ մոտ կես ժամից, արդեն, ամբողջական վիրահատությունը կավարտվի:
Հարություն Բաղդասարյանը փոխանցեց, որ Արամին չի տեսակցել, խոսել է միայն բժշկի հետ: «Ասաց, որ նորմալ, առանց բարդությունների է անցել ոսկրային մասով վիրահատությունը», - նշեց Արամ Մանուկյանի փաստաբանը:
Արամ Մանուկյանին «Դատապարտյալների հիվանդանոցից» երեկ էին տեղափոխել «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն՝ հետազոտության:
Նա ոտքի հրազենային վիրավորում էր ստացել հուլիսին ոստիկանության ՊՊԾ գնդում տեղի ունեցած փոխհրաձգության ժամանակ:
Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, որը սահմանում է շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

Арам Манукян прооперирован в медицинском центре «Эребуни»
В медицинском центре «Эребуни» сегодня прошла операция сына члена группы «Сасна црер» Павла Манукяна – Арама Манукяна, сообщил адвокат Арама Манукяна – Арутюн Багдасарян.
Он отметил, что не виделся со своим подзащитным и говорил только с врачом. «Врач передал, что операция на костях прошла нормально, без осложнений», - отметил адвокат.
Арам Манукян был накануне переведен из УИУ «Больница для осужденных» на обследование в медицинский центр «Эребуни».
Напомним, Арам Манукян получил огнестрельное ранение в области ноги в ходе перестрелки, произошедшей на территории полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване.
Араму Манукяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.