Դատարանը մերժեց Արարատ Խանդոյանին գրավի դիմաց ազատ արձակել
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժեց «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի («Միայնակ Գայլ») եղբորը՝ Արարատ Խանդոյանին գրավի դիմաց ազատ արձակել:
«Որէև սպասելիք էր չկար, որ մի բան կլինի: Որէև հիմնավորում չկար, հերթական քաղաքական որոշումն էր: Մեր դատավորները պատանդի վիճակում են գտնվում», - լրագրողներին ասաց Արարատ Խանդոյանի փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը:
Արարատ Խանդոյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, այն է՝ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելը:

Суд отклонил ходатайство об освобождении под залог Арарата Хандояна
Суд общей юрисдикции административных общин Арабкир и Канакер-Зейтун отклонил ходатайство об освобождении под залог брата члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна («Одинокий волк») – Арарата Хандояна.
«Мы не связывали каких-либо ожиданий с решением суда. Нет никакого обоснования, это очередное политическое решение. Наши судьи находятся в положении заложников», - заявил журналистами адвокат Арарата Хандояна – Ара Карагезян.
Напомним, Арарату Хандояну предъявлено обвинение по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса Армении (участие в массовых беспорядках).