Հովհաննես Հարությունյանի վիրահատության մասին դեռ վաղ է խոսել. «Էրեբունի» ԲԿ տնօրեն
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Հարությունյանի վիրահատության անցկացման վերաբերյալ դեռ վաղ է կոնկրետ ժամկետներ նշելը, լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց «Էրեբունի» ԲԿ տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
«Հովհաննեսի վիրահատության համար մոտ 10 օրից 2 շաբաթ կպահանջվի: Հիմա նրան չենք կարող վիրահատել, որովհետև ոտքի վերքը դեռևս թույլ չի տալիս խոսել վերջնական ֆիքսացիայի մասին», - ասաց Մ.Մանուկյանը:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Հովհաննես Հարությունյանի իրավապաշտպաններ Հայարփի Սարգսյանը և Արա Ղարագյոզյանը մտահոգություն էին հայտնել Հովհաննեսի առողջական վիճակի մասին՝ նշելով, որ նրան շտապ բուժօգնություն է հարկավոր:

Микаел Манукян: Называть конкретные сроки операции Ованнеса Арутюняна пока рано
Говорить о конкретных сроках операции члену группы «Сасна црер» Ованнесу Арутюняну пока рано, заявил в беседе с журналистами директор медицинского центра «Эребуни» Микаел Манукян.
«Для операции Ованнеса потребуется еще примерно от 10 дней до 2-х недель. Сейчас мы не можем его оперировать, поскольку состояние раны пока не позволяет говорить об окончательной фиксации», - сказал М.Манукян.
Сегодня в ходе встречи с журналистами адвокаты Ованнеса Арутюняна –  Айарпи Саркисян и Ара Карагезян выразили обеспокоенность в связи с состоянием здоровья их подзащитного. Адвокаты отметили, что он все еще остается в тяжелом состоянии и нуждается в оказании срочной медицинской помощи.