Վենեսուելայից արտաքսում են Al Jazeera-ի նկարահանող խմբին
Վենեսուելայի իշխանությունները Կոլումբիա են արտաքսել Al Jazeera հեռուստաալիքի նկարահանող խմբին՝ երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունները լուսաբանել ցանկանալու փորձի համար: РИА Новости-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել են երկրի լրագրողների  արհմիությունում:
Ֆրանս պրեսս գործակալության տեղեկություններով՝ այս շաբաթ Վենեսուելայում սպասվում է ընդդիմության քայլերթ՝ երկրի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ: Ենթադրվում է, որ հեռուստաալիքի նկարահանող խումբը Արգենտինայից Վենեսուելա է ժամանել այդ իրադարձությունը լուսաբանելու համար:
«Al Jazeera հեռուստաալիքի նկարահանող խումբը ձերբակալվել է Մայքեթիում: Իշխանությունները ցանկանում են նրանց երկրից արտաքսել առաջին իսկ չվերթով», - Twitter-ի միկրոբլոգում գրել են լրագրողների միության ներկայացուցիչները:

Из Венесуэлы депортируют съемочную группу телеканала Al Jazeera
Власти Венесуэлы депортируют в Колумбию съемочную группу телеканала Al Jazeera за попытку осветить происходящие в стране события. Как сообщает РИА Новости, об заявили в профсоюзе журналистов страны.
По информации агентства Франс Пресс, на этой неделе в Венесуэле ожидается оппозиционный марш против президента страны Николаса Мадуро. Как предполагается, съемочная группа телеканала прибыла в страну из Аргентины именно для освещения данного события.
«Члены съемочной группы телеканала Al Jazeera задержаны в Майкетии. Власти хотят выслать их из страны первым рейсом, следующим в Боготу», - написали представители профсоюза в понедельник в своем микроблоге Twitter.