Արցախի զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել ծառայողական խորհրդակցություն
Օգոստոսի 29-ին ՊԲ հրամկազմի, շտաբի բաժինների և ծառայությունների պետերի, միավորումներից մեկի և ենթակա զորամասերի հրամանատարների մասնակցությամբ ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել ծառայողական խորհրդակցություն, որը վարում էր ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
Ծառայողական խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են զորամասի մարտական պատրաստության, զինծառայողների մարտունակության կատարելագործման և մասնագիտական ունակությունների զարգացմանը, ինչպես նաև նոր ուսումնական փուլի ընթացքում տեղ գտած թերությունների ու բացթողումների վերացմանը վերաբերող հարցեր:
Խորհրդակցության ավարտին բանակի հրամանատարը առաջիկա անելիքների վերաբերյալ պատասխանատու սպաներին տվել է համապատասխան ցուցումներ և հրահանգներ:

Министр обороны НКР провел рабочее совещание в одной из воинских частей Армии обороны
В одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики 29 августа состоялось рабочее совещание под председательством министра обороны НКР, командующего АО НКР Левона Мнацаканяна с участием командного состава Армии обороны, начальников отделов и служб штаба, командиров воинских частей.
В ходе рабочего совещания обсуждались вопросы, касающиеся боеготовности воинской части, усовершенствования боевой подготовки военнослужащих и развития профессиональных навыков, а также устранения недостатков, выявленных в процессе нового учебного этапа.
В завершение совещания командующий Армией обороны НКР дал соответствующие указания и поручения ответственным офицерам относительно дальнейших действий.