«Նաիրիտի» վերագործարկման համար ներդրումային ծրագիր չի ներկայացվել. Թարփոշյան
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ  «EU-ASIA Buisness Finance Centre» հոլդինգի նախագահ Աշոտ Գրիգորյանը հայտարարեց, որ հոլդինգը պատրաստ է 20 միլիոն դոլար ներդնել «Նաիրիտ» գործարանի վերագործարկման համար: Գրիգորյանը նաև նշեց, որ ինքը գրավոր նամակ է ուղարկել ՀՀ Էներգետիայի և բնական պաշարների նախարար Լևոն Յոլյանին, մինչդեռ էական պատասխան նախարարությունից չի ստացել:
Aysor.am-ը փորձեց պարզաբանում ստանալ նաև ՀՀ Էներգետիայի և բնական պաշարների նախարարությունից: Մեզ հետ զրույցում նախարարի մամուլի քարտուղար Վասակ Թարփոշյանն ասաց, որ Լևոն Յոլյանն իր հարցազրույցներից մեկում անդրադարձել է հոլդինգին:
«Նախարարը նշել է, որ Էներգետիայի և բնական պաշարների նախարարությունը պատրաստ է քննարկել ցանկացած իրական ծրագիր, բայց ներդրումներն իրականացնելու համար կոնկրետ ծրագիր չի ներկայացվել, ուստի դրանք չեն քննարկվել», - ասաց Վ.Թարփոշյանը:

Васак Тарпошян: Инвестиционной программы для перезапуска завода «Наирит» не представлено
Сегодня на встрече с журналистами президент холдинга «EU-ASIA Buisness Finance Centre» Ашот Григорян заявил, что готов инвестиролвать $20 млн в перезапуск предприятия «Наирит». Он отметил, что отправил письмо министру энергетики и природных ресурсов Армении Левону Йоляну, однако конкретного ответа на запрос не получил.
Корреспондент Aysor.am обратился за разъяснениями к пресс-секретарю министра Васаку Тарпошяну, который отметил, что в своих недавних интервью Л.Йолян прокомментировал этот вопрос.
«Министр отметил, что Минэнерго готово обсудить любую реальную программу, однако конкретных программ по инвестициям не представлено, посему они не обсуждены», - сказал В.Тарпошян.