Արամ Մանուկյանը վիրահատությունից հետո իրեն լավ է զգում. փաստաբան
«Նարկոզի ազդեցությունն արդեն անցել է, իր նորմալ դիրքին է եկել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արամ Մանուկյանի փաստաբան Հարություն Բաղդասարյանը:
Փաստաբանը նշեց, որ Արամ Մանուկյանը դեռևս չի կարողանում քայլել, ոտքը գետնին դնել:
Դիտարկմանը՝ խոսվում էր այն մասին, որ Արամի մորը թույլ տան հիվանդանոցում խնամել որդուն, Հարություն Բաղդասարյանը նշեց, որ նման որոշում չի կայացվել, Արամ Մանուկյանին խնամում է հիվանդանոցի անձնակազմը:
«Շատ լավ մոտեցում են ցուցեբերում: Որևէ բանից դժգոհություն չունի», - ասաց նա:
Արամ Մանուկյանը դեռ երկու – երեք օր հիվանդանոցում կմնա. «Հետազոտություններից հետո նոր կերևա, թե կարելի է արդյոք նրան արդեն տեղափոխել «Դատապարտյալների հիվանդանոց», - հավելեց Արամ Մանուկյանի փաստաբանը:
Արամ Մանուկյանը երեկ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում վիրահատության է ենթարկվել: Սա նրա վիրահատության վերջնական փուլն էր, կատարվել է հատուկ մետաղական հարթակով ոսկրերի ֆիքսում:
Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, որը սահմանում է շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

Арам Манукян после операции чувствует себя хорошо – адвокат
«Действие наркоза уже прошло, он в нормальном состоянии», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Арама Манукяна Арутюн Багдасарян.
Адвокат отметил, что Арам Манукян пока не может ходить, но уже пробовал ставить ногу на пол.
На замечание о том, что есть разговоры о том, чтобы матери Арама Манукяна позволили заботиться о сыне, Арутюн Багдасарян отметил, что подобного решения нет, уход за Арамом Манукяном осуществляет персонал медицинского центра «Эребуни». «К нему проявляют очень хорошее отношение. Никаких жалоб нет», - отметил он.
Адвокат сообщил, что Арам Манукян останется еще два-три дня в медицинском центре «Эребуни». «После обследований будет видно, можно ли его переводить в УИУ «Больница для осужденных», - добавил он.
Арам Манукян был накануне прооперирован в медицинском центре «Эребуни». Это был окончательный этап операции Манукяна, была проведена фиксация костей посредством специальной металлической пластины.
Араму Манукяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст. 219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, иных коммуникаций) и ч.3 ст.235 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия) Уголовного кодекса Армении.