Անկանոն կրակոցներին չենք պատասխանում, բայց պատրաստ ենք դիմագրավել փոթորկին. Սեյրան Օհանյան
Սահմանում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է, կրակոցների թիվը պակասել է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Կրակոցներ կան, խախտումներ լինում են մեր հարևանների կողմից, բայց մենք անկանոն կրակոցներին չենք պատասխանում, փորձում ենք այնպես անել, որ լարվածություն չլինի», - նշեց նախարարը:
Հարցին, արդյո՞ք իրավիճակը կարելի է համարել հանգստություն փոթորկից առաջ, Սեյրան Օհանյանը պատասխանեց, որ հայկական զինուժը միշտ էլ պատրաստ է դիմագրավել ցանկացած գործողության:
«Զինված ուժերի գործունեության մեջ միշտ էլ մեր գործողությունները փոթորկի նման են: Մենք միշտ պահում ենք զգոնությունը և պատրաստ ենք դիմագրավել փոթորկին», - նշեց նա:

Сейран Оганян: Ситуация на границе спокойная
Обстановка на границе сравнительно спокойная, количество выстрелов сократилось, заявил журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Стрельба есть, нарушения со стороны наших соседей случаются, но мы не отвечаем на беспорядочную стрельбу. Пытаемся не допустить напряжения», - сказал министр.
На вопрос, является ли такая ситуация «затишьем перед бурей», С.Оганян ответил, что армянские ВС всегда готовы противостоять любым действиям противника.
«В деятельности ВС наши действия всегда похожи на бурю. Мы всегда готовы противостоять буре», - заявил С.Оганян.