Զորահանդեսին ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան ՀՀ Զինված ուժերինն է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այսօր ՀՀ Անկախության 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ տոնական զորահանդեսին ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան գտնվում է ՀՀ Զինված ուժերի ենթակայության տակ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը.
«Զորահանդեսին ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան ՀՀ Զինված ուժերինն է»,- ասաց ՊՆ մամուլի քարտուղարը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօրվա զորահանդեսին Երևանում ցուցադրվել են «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերը, որոնք ՀՀ ԶՈւ մարտական հերթապահության են անցել այս տարվանից: Բացի այդ, ցուցադրվել են «Տոչկա» մարտավարական հրթիռային համալիրներ, «Սկադ» օպերատիվ մարտավարական համակարգեր, «Իսկանդեր» օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրներ, «ԲՈւԿ» զենիթահռթիռային համակարգեր, «Ստրելա 10» զենիթային համալիրներ, С-300 , С-125 համակարգեր և այլ զինտեխնիկան:

Арцрун Ованнисян: Представленная на военном параде в Ереване техника является собственностью ВС Армении
Представленная на параде военная техника является собственностью Вооруженных сил Армении, заявил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Вся представленная техника принадлежит ВС Армении», - сказал корреспонденту Aysor.am А.Ованнисян.
На военном параде в Ереване по случаю 25-летия независимости Армении представлена находящаяся в распоряжении ВС республики техника.
На параде были показаны оперативно-тактические комплексы 9К720 «Искандер», в состоянии поразить цели на расстоянии до 300 км.
Представлены реактивные системы залпового огня "Смерч", которые с 2016 года заступили на боевое дежурство.
Представлены также тактические ракетные комплексы «Точка», ракетные комплексы оперативно-стратегического назначения «Скад», зенитные ракетные системы и комплексы С-300, С-125 и «Бук», а также «Стрела 10».