Արծվիկ Մինասյանը  կշարունակի  աշխատանքը բնապահպանության  նախարարի պաշտոնում. «Ժամանակ»
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի  ժամանակավոր  պաշտոնակատար  Արծվիկ Մինասյանը  չի վերանշանակվի պաշտոնում, սակայն կշարունակի մասն  կազմելու նոր  ձևավորվելիք  կառավարությունում: Այս մասին գրել է «Ժամանակը»:
Թերթը հիշեցրել է, որ երեկ հրավիրված ասուլիսում  Արծվիկ Մինասյանը  հայտարարել է,  որ նոր վարչապետը  էկոնոմիկայի  նախարարի  պաշտոնում այլ  մարդու է  տեսնում,  իսկ իրեն այլ առաջարկներ են արվել, որը ՀՅԴ-ում  պետք է քննարկեն։
«Դաշնակցությունը  քննարկելուց հետո, ըստ ամենայնի, կհամաձայնի  առաջարկի  հետ և Արծվիկ Մինասյանը  կշարունակի  աշխատանքը  արդեն բնապահպանության  նախարարի պաշտոնում։  Իսկ Արամայիս  Գրիգորյանը, ըստ շրջանառվող  լուրերի, կդառնա Արարատի մարզի մարզպետ»,-գրել է թերթը:

«Жаманак»: Арцвик Минасян продолжит работать на должности министра охраны природы
Исполняющий обязанности министра экономики Армении Арцвик Минасян не будет переназначен на этой должности, однако останется в составе нового кабинета министров, пишет газета «Жаманак».
Издание напоминает о том, что на созванной накануне пресс-конференции Арцвик Минасян заявил, что новый премьер выразил желание видеть на должности министра экономики другого человека, а он получил другие предложения, которые должны быть обсуждены в АРФ «Дашнакцутюн».
«АРФД после обсуждения, по всей видимости, согласится с предложением и Арцвик Минасян продолжит работать на должности министра охраны природы. А Арамис Григорян, согласно муссируемым слухам, станет губернатором Араратской области», - пишет газета.