Ասում էին՝ ժամանակ չկա դանդաղելու, բայց քայլերը շատ դանդաղ են արվում․ Թևան Պողոսյանը՝ կառավարության մասին
26/09/2016 15:37
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը կառավարությունում համակարգային փոփոխությունների մասին խոսել չի շտապում։
«Երբ նոր կառավարությունը կգա, կբերի իր ծրագիրը, այդ ժամանակ էլ կհասկանանք՝ ինչ է ներկայացնում։ Այսօրվանից միայն մի ամպագորգոռ բան կարող ենք ասել՝ մենք համակարգային փոփոխությունները սկսել ենք՝ քաղաքաշինության նախարարություն չկա այլևս։ Դա՞ է մեր երկրի խնդիրը», - այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Թ.Պողոսյանը։
Վերջինս նշեց, որ մինչև կառավարության ամբողջ կազմը չտեսնի, չի կարող կառավարության կառուցվածքային փոփոխություններին գնահատական տալ։ Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ կառավարության քայլերը դանդաղ են արվում։
«Ասում էին, որ պատկերացումներ ու տեսլական ունեն, ասում էին, որ այլևս ժամանակ չկա դանդաղելու,  բայց քայլերը շատ դանդաղ են արվում։ Եթե օրենքը 20 օր ժամանակ է տալիս, ուրեմն ի՞նչու մինչև վերջին օրը պիտի ձգել։ Փաստորեն, ընդամենը անձափոխությունների խնդիր կար», - նշեց Թևան Պողոսյանը։

Говорили, что больше нельзя медлить, но шаги предпринимаются очень медленно – Теван Погосян о правительстве
26/09/2016 17:17
Депутат парламента от фракции «Наследие» Теван Погосян не спешит давать оценку структурным изменениям в правительстве Армении.
«Когда придет новое правительство, разработает свою программу, тогда и поймем, что оно собой представляет. С сегодняшнего дня мы может заявлять громогласно лишь одно, что мы начали структурные изменения – министерства градостроительства больше нет. Но разве в этом проблема нашей страны?», - заявил сегодня в беседе с журналистами Теван Погосян.
Депутат отметил, что пока не увидит весь состав кабинета министров, не сможет дать оценку структурным изменениям правительства. По мнению депутата, правительством шаги предпринимаются очень медленно.
«Говорили, что у них есть представление и видение, что больше нет времени и нельзя медлить, но шаги предпринимаются очень медленно. Если закон предусматривает 20 дней, то почему нужно растягивать до последнего дня. Фактически, речь шла только о смене фигур», - сказал Теван Погосян.