Արծվիկ Մինասյանին միշտ ընկալել եմ որպես լայնախոհ տնտեսագետ. Կարինե Դանիելյան
Էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանի հնարավոր նշանակումը բնապահպանության նախարարի պաշտոնում օրիգինալ լուծում է կառավարության կողմից, ասել է ՀՀ բնության և շրջակա միջավայրի պահպանության նախկին նախարար (1991-1994 թթ), «Հանուն կայուն մարդկային զարգացման» ասոցիացիայի նախագահ Կարինե Դանիելյանը:
«Շատ օրիգինալ լուծում է տվել կառավարությունը: Շատ հարգում եմ Արծվիկ Մինասյանին և իր աշխատանքը այս տարիներին, բայց միշտ ընկալել եմ նրան որպես լայնախոհ տնտեսագետ», - նշեց Կ.Դանիելյանը «Առաջին լրատվականի» եթերում:
Արծվիկ Մինասյանի՝ բնապահպանության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնելու դեպքում, Կ.Դանիելյանը երկու սցենար է տեսնում:
«Առաջին սցենարի համաձայն՝ էկոլոգիան լրիվ կենթարկվի էկոնոմիկային, որը ինձ համար ընդունելի սցենար չէ: Իսկ, մյուսը՝ Արծվիկ Մինասյանը, տիրապետելով տնտեսության ամբողջ համակարգին, կկարողանա տեսնել ամենախոցելի տեղերը, և լուծումները կգտնի կայուն զարգացման համատեքստում», - նշեց Կ.Դանիելյանը:

Карине Даниелян: Я всегда воспринимала Арцвика Минасяна как широко мыслящего экономиста
Возможное назначение Арцвика Минасяна на должность министра охраны природы – оригинальное решение, заявила экс-министр охраны природы и окружающей среды Армении (1991-1994гг.), председатель Ассоциации во имя стабильного развития Карине Даниелян.
«Правительство приняло очень оригинальное решение. Очень уважаю Арцвика Минасяна и его работу в течение этих лет, но я всегда воспринимала его как широко мыслящего экономиста», - отметила К.Даниелян в эфире «Первого информационного».
В случае назначения Арцвика Минасяна на пост министра охраны природы Карине Даниелян видит два сценария.
«Согласно первому сценарию, экология будет полностью подчинена экономике, что для меня неприемлемо. А другой сценарий: Арцвик Минасян полностью владея ситуацией в экономике, сумеет увидеть самые уязвимые места и найти решения в контексте устойчивого развития», - отметила К.Даниелян.