Հարցում. Քլինթոնին աջակցում են աֆրոամերիկացիների 75 տոկոսը, Թրամփին՝ 7 տոկոսը
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը հանրապետական իր մրցակցի՝ Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ ճնշող առավելություն ունի Էթնիկ փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների շրջանում, վկայում են Morning Consult ընկերության կողմից անցկացված համազգային հարցման արդյունքները, հայտնում է РИА Новости-ն:
Նախկին պետքարտուղարի օգտին մտադիր Է քվեարկել լատինամերիկյան ծագում ունեցող ամերիկացիների 54 տոկոսը և աֆրոամերիկացիների 75 տոկոսը: Թրամփի օգտին պատրաստ է իր ձայնը տալ իսպանախոս ընտրողների 20 տոկոսը և սեւամորթների միայն 7 տոկոսը:
Դրա հետ մեկտեղ Թրամփը վստահորեն առջևից Է ընթանում ԱՄՆ-ի սպիտակամորթ բնակչության շրջանում, որի ներկայացուցիչների 44 տոկոսը հայտարարել է, որ մտադիր է իր ձայնը տալ միլիարդատեր թեկնածուին՝ Քլինթոնի կողմնակիցների 33 տոկոսի համեմատությամբ:
Բոլոր ընտրողների հաշվառմամբ, սեպտեմբերի 22-ից 24-ն անցկացված հարցման համաձայն, Թրամփը Քլինթոնին գերազանցում է ընդամենը 1 տոկոսով՝ 39 տոկոս՝ 38 տոկոսի դիմաց:

Опрос: Клинтон поддерживают 75% афроамериканцев, Трампа — 7%
Кандидат от Демократической партии в президенты США Хиллари Клинтон имеет подавляющее преимущество над своим конкурентом-республиканцем Дональдом Трампом в поддержке среди представителей этнических меньшинств, свидетельствуют результаты общенационального опроса компании Morning Consult, передает РИА Новости.
За бывшего госсекретаря намерены проголосовать 54% американцев латиноамериканского происхождения и 75% афроамериканцев. Отдать свои голоса за Трампа готовы 20% испаноязычных избирателей и только 7% темнокожих.
При этом Трамп уверенно лидирует среди белого населения США, 44% представителей которого заявили, что намерены отдать голос кандидату-миллиардеру, по сравнению с 33% сторонников Клинтон.
При учете всех избирателей, согласно опросу, проведенному 22-24 сентября, Трамп опережает Клинтон всего на 1% – 39% против 38%.