Թրամփն իրեն Քլինթոնի հետ հեռուստաբանավեճի հաղթող է հռչակել
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփն իր Twitter-ի էջում գրել է, որ, համաձայն հասարակական կարծիքի հարցումների, ինքը հիանալի է ելույթ ունեցել դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի հետ առաջին հեռուստադեբատներում, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Որպես իր խոսքերի հաստատում՝ միլիարդատերը ներկայացրել է մի շարք ԶԼՄ-ների հարցումների արդյունքները։ Այսպիսով, Time պարբերականը գրել է, որ ամերիկացիների 59 տոկոսը հաղթող է համարում Թրամփին, իսկ 41 տոկոսը՝ Քլինթոնին։ CNBC-ն և Drudge Report-ը նույնպես կարծում են (61 և 80 տոկոս համապատասխանաբար), որ հաղթանակը հանրապետականինն է։
Թրամփը հավելել է, որ չի նայել CNN-ի հարցման արդյունքները, որի հեռուստադիտողները հիմնականում դեմոկրատների կողմնակիցներն են։ CNN-ի տվյալներով՝ Քլինթոնի հեռուստադեբատների հաղթող է համարում հարցվածների 62 տոկոսը և միայն 27 տոկոսն է աջակցում Թրամփին։

Трамп объявил себя победителем на теледебатах с Клинтон
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп написал в Twitter, что, согласно опросам общественного мнения, он замечательно выступил на первых теледебатах с кандидатом от демократов Хиллари Клинтон, передает Lenta.ru.
В подтверждение своих слов миллиардер привел результаты опросов ряда СМИ. Так, журнал Time написал, что 59 процентов американцев считают победителем Трампа, 41 процент респондентов уверен, что на дебатах увереннее смотрелась Клинтон. CNBC и Drudge Report также считают, что победу стоит присудить республиканцу (61 и 80 процентов соответственно).
При этом Трамп добавил, что не стал смотреть результаты опроса телеканала CNN, зрителями которого в основном являются сторонники демократов. Согласно данным CNN, 62 процента зрителей отдали предпочтение Клинтон и только 27 процентов — Трампу.