Վարչապետը Սուրեն Կարայանին ազատել է պաշտոնից
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը որոշում է կայացրել Սուրեն Կարային ազատել  Հայաստանի Հանրապետության միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից:
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետով՝
Սուրեն Կարայանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն»,-ասված է վարչապետի հրամանագրում:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Սուրեն Կարայանը նշանակվեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար:

Премьер-министр Армении освободил Сурена Караяна от занимаемой должности
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял решение об освобождении Сурена Караяна от должности первого заместителя министра международной экономической интеграции и реформ Республики Армения.
«Руководствуясь подпунктом 6 пункта 121 порядка, установленного указом президента Республики Армения № УП-174-Н от 18 июля 2007 года, Сурен Караян освобожден от должности первого заместителя министра международной экономической интеграции и реформ Республики Армения, согласно своему заявлению», - говорится в приказе премьер-министра.
Напомним, президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня соответствующий указ о назначении Сурена Караяна министром экономики Армении.