Սպասվող փոփոխությունները համահունչ կլինեն կառավարության ծրագրին. Արփինե Հովհաննիսյան
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը չի շտապում բացել փակագծերը, թե նախարարի պաշտոնում ինչ նոր ծրագրեր է իրականացնելու։
«Արդարադատության համակարգի մասին իմ տեսլականը ներկայացնելու բազմաթիվ առիթներ եմ ունցել։ Սպասվող փոփոխությունները կլինեն համահունչ կառավարության ծրագրին, որը կներկայացվի առաջիկայում», - ասաց Ա.Հովհաննիսյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում։
Դիտարկմանը՝ թե վերանշանակվելուց հետո ի՞նչ նոր առաջադրանքներ է ստացել նախարարը, Հովհաննիսյանն ասաց. «Այն առաջադրանքները, որոնք ստացել եմ, կտեսնեք կառավարության ծրագրի հաստատումից հետո»։
Նախարարը շեշտեց, որ քրեակատարողական հիմնարկները շարունակում են նախարարության ուշադրության կենտրոնում մնալ։

Предусмотренные изменения будут созвучны программе правительства – Арпине Ованнисян
Министр юстиции Армении Арпине Ованнисян не спешит рассказать о том, какие новые программы собирается осуществить на должности министра.
«У меня были различные поводы, чтобы представить свое видение системы правосудия. Предусмотренные изменения созвучны программе правительства, которая будет представлена в ближайшее время», - заявила Арпине Ованнисян в беседе с журналистами в парламенте Армении.
На замечание, какие новые поручения получила министр после переназначения на должность, Арпине Ованнисян сказала: «О поручениях, которые мне дали, вы узнаете после представления программы правительства».
Министр отметила, что уголовно-исполнительные учреждения продолжают оставаться в центре внимания ведомства. «Здесь многое предстоит сделать. Мы уже сделали многое, однако много еще нужно сделать».