ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը բելգիացի պատգամավորի հետ քննարկել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացը
29/09/2016 09:55
Սեպտեմբերի 28-ին Բելգիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հանդիպել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրեն Դիոգո Պինտոյի հետ, հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համատեղ ծրագրերի և դրանց իրագործման հետ կապված մի շարք հարցեր։
Այնուհետև ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Բելգիայի խորհրդարանի անդամ, ԵԽԽՎ պատգամավոր Պիետ դե Բրույնի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին, ապրիլի 2-5 Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ դեմ սանձազերծած լայնածավալ ռազմական ագրեսիային և դրա հետևանքներին։
Նույն օրը Կարեն Միրզոյանը մասնակցել է Բելգիայում Հայաստանի դեսպանության կողմից Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։

Глава МИД НКР обсудил с бельгийским парламентарием карабахское урегулирование
28 сентября в рамках рабочего визита в Бельгию министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян встретился с директором организации «Европейские друзья Армении» Диого Пинто. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся совместных проектов и их реализации.
Затем глава МИД НКР провел рабочий обед с членом Бельгийского парламента, депутатом ПАСЕ Пиетом де Бруйном, в ходе которого коснулись ситуации, сложившейся в процессе мирного урегулирования карабахского конфликта, развязанной Азербайджаном 2-5 апреля широкомасштабной военной агрессии против НКР и ее последствий.
В тот же день Карен Мирзоян принял участие в мероприятии по случаю 25-летия независимости Армении, организованном посольством Армении в Бельгии.