Պեսկով. Ռուսաստանում ահաբեկչության  վտանգի մասին ԱՄՆ պետդեպի խոսքերն  «անփույթ» են
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «անփույթ» է անվանել ԱՄՆ Պետքարտուղարության հայտարարությունը՝ Սիրիայում Ռուսաստանի գործողությունների պատճառով երկրում ահաբեկչությունների սպառնալիքի մասին, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ինչ վերաբերում է Պետքարտուղարության ներկայացուցչի կոնկրետ արտահայտությանը, ապա այն բավական անփույթ է»,- ասել է նա:
Պեսկովը նաև ափսոսանք է հայտնել ԱՄՆ ղեկավարության հռետորաբանության «ոչ կառուցողական բնույթի» համար և նշել է Մոսկվայի շահագրգռությունը Վաշինգթոնի հետ փոխհարաբերություններում՝ հույս հայտնելով, որ ԱՄՆ-ը կկատարի իր ստանձնած պարտավորությունները:

Песков: слова Госдепа об угрозе терактов в России-«неуклюжие»
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков назвал «неуклюжим» заявление Госдепартамента США об угрозе терактов в России из-за действий властей страны в Сирии, передает РИА Новости.
«Что касается конкретного высказывания представителя Госдепартамента, то оно достаточно неуклюжее», — сказал он.
Песков также выразил сожаление в связи с «неконструктивным характером» риторики американского руководства и отметил заинтересованность Москвы во взаимодействии с Вашингтоном, выразив надежду на то, что США будут выполнять взятые на себя обязательства.