Լևոն Ալթունյանը կապահովի Արմեն Մուրադյանի կողմից ստանձնած բոլոր պարտավորությունները
ՀՀ առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանն իր աշխատանքային առաջին երկու օրվա ընթացքում շրջայց է կատարել նախարարության ստորաբաժանումներում, ծանոթացել աշխատակիցների հետ, նրանց հետ զրուցել իրականացվող ծրագրերի ընթացքի մասին։
Առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ նախարարը նաև ծանոթացել է ինչպես ընթացիկ աշխատանքներին, այնպես էլ` հրատապ լուծում պահանջող, ուշադրության արժանի գործընթացներին, այդ թվում` վիրավոր զինվորների և ազատամարտիկների հիվանդանոցային բուժման խնդիրներին։
Բոլոր այն ստորաբաժանումներին, որոնք նախկինում զբաղվել են այդ խնդրով, հանձնարարվել է շարունակել ուշադրության կենտրոնում պահել նրանց բուժման ընթացքը և իրավիճակի մասին պարբերաբար զեկուցել։ Նաև հիվանդանոցներին հայտնվել է, որ նախարարի փոփոխությամբ վիրավոր զինվորների բուժման գործում որևէ փոփոխություն չպետք է լինի։
Խնդիրներ, հարցեր առաջանալու դեպքում նախարարությունը հորդորում էդիմել առողջապահության նախարարություն։
Լևոն Ալթունյանը նաև հայտարարել է, որ կապահովի նախորդ նախարարի կողմից ստանձնած բոլոր պարտավորությունները։

Левон Алтунян обеспечит выполнение всех взятых экс-министром здравоохранения обязательств
Министр здравоохранения Армении Левон Алтунян в течение первых двух рабочих дней побывал во всех подразделениях ведомства, ознакомился с сотрудниками, обсудил с ними ход реализуемых программ.
Как сообщает пресс-служба Минздрава Армении, министр также ознакомился как с текущими работами, так и требующими срочного решения, достойными внимания процессами, в том числе проблемами больничного лечения раненых военнослужащих и участников карабахской войны.
Всем тем подразделениям, которые в прошлом занимались этим вопросом, поручено продолжать держать в центре внимания процесс лечения и регулярно докладывать о ситуации. Больницы извещены о том, что после изменения министра в деле лечения раненых военнослужащих каких-либо изменений быть не должно.
В случае возникновения проблем, вопросов министерство здравоохранения призывает обратиться в ведомство.
Левон Алтунян также заявил, что обеспечит выполнение всех взятых экс-министром здравоохранения обязательств.