Հռոմի պապը ժամանել է Թբիլիսի. Տեսանյութ
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում, հայտնում է Sputnik-Georgia-ն:
Հովվապետին դիմավորել են Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին՝ կնոջ հետ, Վրաց պատրիարք Իլյա 2-րդը, խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին, կառավարության անդամները, Թբիլիսիի քաղաքապետ Դավիթ Նարմանիան: Թռիչքուղու եզրերին կանգնեցվել է պատվո պահակախումբ:
Միևնույն ժամանակ Թբիլիսիի օդանավակայանից ոչ հեռու անցկացվել է բողոքի ակցիա, որին մասնակցել է ավելի քան 100 հոգևորական և հավատացյալ: Նրանք իրենց հետ կրել են վրացերենով ու անգլերենով պաստառներ, որոնց վրա գրված է եղել «Վատիկանը հոգևոր ագրեսոր է», «Պապ, քեզ ուրախ չեն ուղղափառ Վրաստանում»:

Папа Римский прибыл в Тбилиси. Видео
Самолет Папы Римского приземлился в тбилисском международном аэропорту имени Шота Руставели, передает Sputnik- Georgia.
У трапа понтифика встретили президент Грузии Георгий Маргвелашвили с супругой, Католикос-Патриарх всея Грузии Илия Второй, председатель парламента Давид Усупашвили, члены правительства и мэр Тбилиси Давид Нармания. На взлетно-посадочной полосе выстроился почетный караул.
Между тем, неподалеку от тбилисского аэропорта проходит акция протеста, в которой к этому времени участвуют более 100 человек — представители православного духовенства и паствы. Они принесли с собой плакаты с надписями на грузинском и английском языках: «Ватикан — духовный агрессор», «Папа — архиеретик, тебе не рады в православной Грузии».