Վրաստանում խորհրդարանի ընտրությունների օրը  կբացվի 3703 ընտրատեղամաս
Վրաստանում խորհրդարանի ընտրությունների օրը 73 տարածքում կբացվի 3703 ընտրատեղամաս: Այդ մասին նշված է Վրաստանի ԿԸՀ կայքում: 526 ընտրատեղամաս հարմարեցված է լինելու սահմանափակ հնարավորություններով մարդկանց համար, հայտնում է «Новости-Грузия»-ն:
Առաջիկա ընտրություններում առաջին անգամ չեն լինի հատուկ տեղամասեր, և զինվորականներ ու ոստիկանները կկարողանան քվեարկել իրենց կեցության կամ գտնվելու վայրերին մոտ գտնվող ընտրատեղամասերում:
Ինչ վերաբերում է բանտերին ու հիվանդանոցներին, ապա այնտեղ բացվելու է 11 ընտրատեղամաս: Ընտրատեղամասեր կբացվեն նաև արտերկրում՝ 41 երկրներում կստեղծվի 57 ընտրատեղամաս:
Վրաստանում խորհրդարանի ընտրություններն անցկացվելու են հոկտեմբերի 8-ին, մասնակցելու են 19 կուսակցություն և 6 ընտրական բլոկեր:

В Грузии в день выборов в парламент откроются 3703 избирательных участка
В день парламентских выборов в Грузии откроются 3703 избирательных участка в 73 округах, говорится в сообщении на сайте Центризбиркома. 526 участков будут адаптированы для лиц с ограниченными возможностями, информирует «Новости-Грузия».
В ЦИК отместили, что на предстоящих выборах впервые не будет спецучастков - полицейские и военные смогут проголосовать на участках по месту дислокации или месту жительства. Что касается тюрем и больниц, то там будет открыты 11 участков. Избирательные участки в день проведения парламентских выборов откроются и за рубежом. В 41 стране мира свои двери для откроют 57 избирательных участков.
Парламентские выборы в Грузии пройдут 8 октября. На места в парламенте претендуют 19 партий и 6 избирательных блоков.