Ռուսաստանը կշարունակի զարգացնել ռազմատեխնիկական համագործակցությունը Հայաստանի հետ
Ռուսաստանը կշարունակի զարգացնել ռազմատեխնիկական համագործակցությունը Հայաստանի հետ, Երևանում ArmHiTec-2016 ցուցահանդեսում կներկայացվեն ռուսական ռազմական տեխնիկայի լավագույն նմուշները: Այդ մասին հայտնել է ArmHiTec-2016-ում «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի և «ՌոսօբորոնԷքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության միացյալ պատվիրակության ղեկավար Վլադիմիր Գոնչարովը:
«Լավ ավանդույթ է դառնում «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ի մասնակցությունը զենքի ու ռազմական տեխնիկայի դեբյուտային ցուցահանդեսներին:
Մեզ համար սա հիանալի առիթ է՝ ցուցադրելու ժամանակակից ռուսական զենքի լավագույն նմուշները, ընդլայնել արտասահմանյան մերգործընկերների շրջանակը, շարունակել Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդումը Հայաստանի և այլ երկրների հետ», - ասել է Գոնչարովը:
Ցուցահանդեսում Ռուսաստանը կներկայացնեն 16 ձեռնարկություններ, որոնք պոտենցիալ պատվիրատուներին կցուցադրեն ժամանակակից զրահատանկային, հրթիռահրանոթային սպառազինություն ու տեխնիկա, «Ուրան» ընտանիքի ռոբոտատեխնիկական համալիրներ, ռազմական ավիացիա, հրաձգային զենք ու զինամթերք:
Բացի այդ, ռուսական ռազմարդյունաբերական համալիրի ձեռնարկությունները ArmHiTec-2016-ում կցուցադրեն նորագույն անօդաչու թռչող սարքեր ու համալիրներ, կապի միջոցներ, զորքերի կառավարման ավտոմատացված համակարգեր, հսկման և անհատական պաշտպանության միջոցներ, լազերային, տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաներ, տեղեկատվության պաշտպանության համակարգեր, հանդերձանք, բժշկական ապահովման միջոցներ:

Россия продолжит укреплять военно-техническое сотрудничество с Арменией
Россия продолжит развивать военно-техническое сотрудничество с Арменией, на выставке ArmHiTec-2016 в Ереване будут продемонстрированы лучшие образцы российской военной техники, сообщил журналистам руководитель объединенной делегации госкорпорации "Ростех" и АО "Рособоронэкспорт" на ArmHiTec-2016 в Ереване Владимир Гончаров.
Первая международная выставка вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016 проходит в Ереване с 13 по 15 октября 2016 года.
«Становится хорошей традицией участие Рособоронэкспорта в дебютных выставках вооружений и военной техники. Для нас это прекрасный повод продемонстрировать лучшие образцы современного российского оружия, расширить круг наших зарубежных партнеров, продолжить укрепление военно-технического сотрудничества России с Арменией и другими странами», - сказал Гончаров.
В пресс-службе напомнили, что Россию на выставке представят 16 предприятий, которые продемонстрируют потенциальным заказчикам современные бронетанковое, ракетно-артиллерийское вооружение и технику, робототехнические комплексы семейства «Уран», военную авиацию, стрелковое оружие и боеприпасы.
Кроме того, предприятия отечественного ОПК покажут на ArmHiTec-2016 новейшие беспилотные летательные аппараты и комплексы, средства связи, автоматизированные системы управления войсками, средства охраны и индивидуальной защиты, лазерные, информационные и телекоммуникационные технологии, системы защиты информации, экипировку, средства медицинского обеспечения.