Ջակարտայում ԻՊ-ի կողմնակիցը հարձակվել է ոստիկանների վրա
Ինդոնեզիայի մայրաքաղաք Ջակարտայի արվարձաններից մեկում գործազուրկ տղամարդը, որի մոտ «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) թռուցիկներ են գտել,  հարձակվել է ոստիկանության վրա, տուժել է 3 ոստիկան, հայտնում է РИА Новости-ն։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Տանգերանգե քաղաքում: Ոստիկանության ներկայացուցիչ Ավի Սեթիյոնոն (Awi Setiyono) հայտնել է, որ հարձակվողին չեզոքացրել են ոտքի վրա կրակելով, իսկ հետո՝ ձերբակալել։ Տուժած ոստիկանները հոսպիտալացվել են, նրանց վիճակի մասին ոչինչ չի հաղորդվում։
Նրա խոսքով՝ հարձակվողը եղել է 21-ամյա Սուլթան Ազիանզահը, որը Արևմտյան Յավայի նահանգում գործող իսլամիստական խմբավորման անդամ է։

В Джакарте сторонник ИГ напал с ножом на полицейских
Безработный со стикером террористической группировки «Исламское государство» (запрещенного в России) напал на полицию в пригороде столицы Индонезии, города Джакарты, три сотрудника пострадали, сообщает РИА Новости.
Инцидент произошел в городе-спутнике индонезийской столицы Тангеранге. Как заявил представитель полиции Ави Сетийоно (Awi Setiyono), нападавший был обезврежен выстрелом в ногу, после чего задержан. Пострадавшие полицейские доставлены в больницу, их состояние не уточняется.
По его словам, нападение совершил безработный 21-летний Султан Азианза (Sultan Azianzah), член исламистской группировки, действующей в провинции Западная Ява.
В ходе обыска у него был изъят нож, два мачете, самодельные взрывные устройства и стикер с символом ИГ.